Historie společnosti

Firma Stavoterm byla založena v roce 1997 Petrem Černým. K její hlavní činnosti patří od počátku zateplování budov kontaktním způsobem. V prvních dvou letech se zaměřovala na zakázky malého rozsahu, převážně v lokalitách Dubí u Teplic. Od roku 1999 se však s rostoucí poptávkou na trhu rozšířila o další pracovníky a začíná se plně soustřeďovat pouze na liberecký region. Mezi hlavní zateplované objekty patří např. menza (oceněna třetím místem v soutěži “Fasáda roku“) a koleje Technické Univerzity v Liberci, panelové domy ve Vratislavicích nad Nisou a budova dnešního Krajského úřadu v Liberci.

Na začátku nového tisíciletí se firma začíná specializovat v sektoru zateplení na panelové domy, avšak kromě zateplení začíná provádět i reprofilace (odstraňování vad) panelových domů. Mezi hlavní opravené a zateplené objekty patří domy na sídlištích Králův Háj, Kunratická, Františkov a mateřské školky (Doubí a Kunratická). Ke konci roku 2003 se firma transformovala na společnost s ručením omezeným.

Od roku 2004 pokračovala rekonstrukce panelových a bytových domů v Libereckém kraji – Liberec, Jablonec nad Nisou, Frýdlant atd. Provedlo se zateplení budov KSSLK v Jablonci nad Nisou a ředitelství nemocnice Libereckého kraje i zateplení několika rodinných domů. Na financování oprav některých domů zajišťovala naše společnost využití státních dotací z programů Panel, Zelená úsporám a přímých dotací na odstraňování vad panelové výstavby.

Společnost se kromě zateplování a sanací budov věnuje výstavbě rodinných domů i ostatním stavebním činnostem. Zdarma nabízí poradenskou činnost včetně vypracování nabídky, barevné řešení (vizualizaci) objektu a pomoc při zajištění potřebných povolení. V současné době pracuje ve firmě okolo 25 vyškolených pracovníků, kteří pracují s certifikovanými systémy pro zateplování firem BASF (dříve Prince Color), Terranova a Baumit. Cílem společnosti je rychle a především kvalitně plnit požadavky zákazníka s ohledem na životní prostředí a bezpečnost zaměstnanců. Z tohoto důvodu se společnost v roce 2004 rozhodla pro zavedení a uplatňování certifikovaného systému řízení jakosti podle ČSN EN ISO 9001 a v roce 2010 obdržela i certifikát ochrany životního prostředí ČSN EN ISO 14001 a certifikát bezpečnosti a ochrany zdraví při práci ČSN OHSAS 18001 v oblasti zateplování budov, odstraňování vad panelové výstavby, provádění občanských staveb včetně jejich změn. Certifikaci prováděla společnost Bureau Veritas

Hlavními zákazníky jsou bytová družstva, společenství vlastníků, soukromé osoby a stavební firmy, které hledají rychlou, kvalitně provedenou a cenově dostupnou službu.

Kontakty

Sídlo firmy:
Stavoterm Černý s.r.o.
Na Zvonku 876/7
Liberec 15 , 460 15

Tel./Fax.:+420 482 751 810
IČO:25459805
DIČ:CZ25459805
E-mail:info@stavoterm.com